Tip na výlet: Přes Zbrašov k Valšovickým jezírkům

publikováno: 20.01.2021, rubrika: aktuální zprávy
Tip na výlet: Přes Zbrašov k Valšovickým jezírkům

Příjemným a romantickým cílem je výlet k Valšovickým jezírkům, kde můžeme potkat po cestě nejen turisty, ale i divou zvěř. Co je však hlavní, pobytem na čerstvém vzduchu rozproudíme krev v žilách a roztahováním hrudních košíčků hlubokými nádechy a výdechy osvěžíme tělo i ducha.

Červená turistická stezka nás z Hranic zavede do obce Teplice nad Bečvou (dříve Zbrašov), odkud pokračuje až k rozcestí Nad jezírky. Na tomto rozcestí odbočíme doleva a napojíme se na zelenou turistickou stezku, která nás zavede přímo k soustavě malých vodních nádrží – Valšovickým jezírkům. Při troše štěstí tu narazíme třeba na rodinku divokých kačen, vesele se hašteřících na hladině. Soustava sedmi jezírek je na potoku Krkavec. U posledního jezírka je lesní altánek.

Od jezírek se vydáme opět po zelené značce asi tři sta metrů po hlavní komunikaci zpět na Hranice, kde nás turistická značka navede doprava do lesa. Dostaneme se na pohodovou stezku, volně klesající až do Mariánského údolí k řece Bečvě, a odtud se dostaneme přes kolonádu lázní Teplice nad Bečvou do Hranic. Okruh je dlouhý zhruba 10 kilometrů a zpříjemní nám tak některé odpoledne.