Hranické slavnosti: Chinaski, historické hasičské vozy i zábava pro děti

publikováno: 09.05.2024, rubrika: aktuální zprávy
Hranické slavnosti: Chinaski, historické hasičské vozy i zábava pro děti

Požární zásahy, moderní i historická hasičská auta, skákací hrady i koncert populární kapely Chinaski, to vše a mnohem více slibují v sobotu 25. května Hranické slavnosti, které jsou spojené s oslavami 150 let Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Hranice. Centrem dění bude Masarykovo náměstí a areál před letním kinem. Na obou místech čeká návštěvníky pestrý program pro všechny věkové kategorie.

Letošní slavnosti města jsou spojené s oslavami 150 let SDH Hranice a Masarykovo náměstí bude patřit hasičům a nadšencům hasičské techniky. Od 10 hodin zde odstartuje fascinující program, který zahrnuje prezentaci nejrůznější hasičské techniky. „Návštěvníci mohou obdivovat historické i moderní hasičské vozy a vybavení. Nezapomenutelným zážitkem bude také sledování hašení koňskou stříkačkou, ukázky vyprošťování z havarovaného vozidla a slaňování,“ přiblížil Jakub Rob, dramaturg Městských kulturních zařízení Hranice, které slavnosti pořádá.

Výstava, hudba i občerstvení

Ve foyer Staré radnice na Masarykově náměstí bude po celý den k vidění výstava historické hasičské techniky a čerpadel. Modely hasičských vozů můžete pak obdivovat ve výstavní síni Stará radnice. Svou bohatou sbírku zde představí sběratel Bronislav Harašta z Hrabůvky, který modely převzal od hranického sběratele Zdeňka Sklenaříka. Pro veřejnost bude výstava zpřístupněna v hranické výstavní síni Stará radnice od čtvrtku 23. května až do 16. června každý den mimo pondělí.

Čas mezi jednotlivými vystoupeními hasičů zpříjemní živá hudba v

podání skupiny Gradace. Po celou dobu programu bude na náměstí zajištěno občerstvení. Stánky nabídnou něco k zakousnutí, na osvěžení i nejrůznější drobnosti.

V době sobotního programu bude průjezd náměstím uzavřen, a to od 8 do 16 hodin. „Vzhledem k tomu, že na náměstí bude hodně hasičských aut a objemné techniky, prosíme obyvatele, aby si v sobotu ráno ještě před osmou hodinou, pokud možno, z náměstí svá auta přeparkovali,“ informoval dramaturg MKZ Jakub Rob. Program na Masarykově náměstí je zdarma.

Hraničtí Andělé i Chinaski

Centrem hudby a atraktivní zábavy se od 14 hodin stane travnatá plocha před letním kinem. Pro děti je připraven program plný her a zábavy. Těšit se mohou na skákací hrady a spoustu zajímavých atrakcí. Chybět nebude bohaté občerstvení.

November 2nd.

Hudební produkce odstartuje v 16 hodin. Na pódiu se jako první objeví pop-punková formace Koblizc!, kterou vystřídá mladá osobitá kapela The Middle of the Sandwich z Olomouce. „Na slavnostech zahrají také čerství držitelé prestižní ceny Anděl, hranicko-pražská kapela November 2nd. Jsme velice rádi, že přijali naše pozvání,“ informoval vedoucí střediska kultury a hlavní dramaturg MKZ Hranice Miroslav Raindl. Vrcholem slavností se stane večerní koncert oblíbené kapely Chinaski, který odstartuje ve 21.30 hodin.

Vstup do areálu letního kina je 300 korun. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Držitelé ZTP mají vstup za 150 korun.
Vstupenky jsou k zakoupení v Turistickém informačním centru na zámku nebo on-line na www.kultura-hranice.cz. (mat)

PROGRAM:

Masarykovo náměstí
09.00 – Slavnostní jízda městem
10.00 – Slavnostní zahájení, svěcení praporu
10.45 – Požární zásah koňskou stříkačkou
11.30 – Požární zásah historickým vozidlem PRAGA RN
12.15 – Vyproštění z havarovaného vozidla
13.00 – Manipulace s autovrakem
13.45 – Požární zásah historickým vozidlem OPEL Blitz
14.30 – Práce ve výškách, slaňování
16.00 – Ukončení programu

Letní kino
14.00 Skákací hrady, zábavné hry, atrakce, občerstvení
16.00 Koblizc!
17.45 The Middle of the Sandwich
19.30 November 2nd
21.30 Chinaski