Pálení čarodějnic v Hranicích: Bradavická zoo, právo útrpné i hity legendární Tarji

publikováno: 26.04.2024, rubrika: aktuální zprávy
Pálení čarodějnic v Hranicích: Bradavická zoo, právo útrpné i hity legendární Tarji

Den plný ohně, kouzel i hudby čeká na všechny, kteří v úterý 30. dubna zamíří do Letního kina v Hranicích. Pálení čarodějnic zde odstartuje úderem 14. hodiny. Děti si mohou zadovádět na nejrůznějších atrakcích a dospělí se pobaví u rockové muziky.

Pro malé čaroděje a čarodějky jsou od 14 hodin připraveny atrakce, hudební vystoupení, Bradavická zoo a hry plné zábavy i v duchu Harryho Pottera. K vidění budou ukázky práva útrpného v podání historické skupiny Markus M, vystoupení kouzelníka, chybět nebudou stánky s občerstvením, skákací hrad či opékání špekáčků. Slavnostní zapálení vatry je v plánu v 17.30 hodin.

„Program jsme sestavili tak, aby se bavily všechny věkové kategorie. A protože je ve středu volno, tak se můžeme bavit o něco déle. Budeme rádi, když v kostýmech dorazí nejen děti ale i dospělí a filipojakubskou noc si všichni pořádně užijí,“ řekl vedoucí kultury Městských kulturních zařízení Hranice Miroslav Raindl.

Na své si přijdou také příznivci dobré muziky. Mezi prvními se na pódiu v 17.45 představí rocková partička Jarek Filgas Band. Frontman kapely Jarek Filgas působil v populární skupině Argema i Premiér. Dalším účinkujícím je kytarista Pavel Hanus s kapelou. „Kromě Citronu v současnosti doprovázím také rockovou dračici Tanju, vystupuji s projektem Bohemian Metal Rhapsody, nebo se věnuji autorské tvorbě se svoji doprovodnou kapelou,“ prozradil na sebe Pavel Hanus, který se na pódiu objeví v 19.30 hodin.

Hvězdou filipojakubské noci v Hranicích bude od 21.30 hodin jedna z nejlepších revivalových kapel Eagle Eye – Tarja tribute, jejichž hudba je postavená na tvorbě ledové královny Tarji Turunen. „Na koncertech často hrají i akustické verze některých skladeb z dílny této finské metalové divy a v playlistu nikdy nechybí ani hity legendární kapely Nightwish, se kterou Tarja před mnoha lety začínala,“ zmínil Miroslav Raindl.

Lístky si můžete pořídit v předprodeji za 50 korun nebo na místě za 100 korun, děti do 3 let mají vstup zdarma. Osoby do 15 let pouze v doprovodu dospělé osoby. Vstupenky jsou k zakoupení v Turistickém informačním centru na hranickém zámku. (mat)

Doprovodný program

  • Atrakce a hry pro děti
  • Bradavická zoo
  • Historické ukázky skupiny Markus M
  • Stánky s občerstvením
  • Opékání špekáčků
  • Zapálení hranice v 17.30 hodin

Hudební program

  • 17.45 – Jarek Filgas Band
  • 19.30 – Pavel Hanus s kapelou
  • 21.30 – Eagle Eye – Tarja tribute