Tip na výlet: Hraběnčina vyhlídka

publikováno: 07.01.2021, rubrika: aktuální zprávy
Tip na výlet: Hraběnčina vyhlídka

Málo známým místem je Hraběnčina vyhlídka vzdálená přibližně 11 kilometrů od Hranic. Je pojmenována podle hraběnky Antonie Althanové, rozené princezny z Hatzfeldtu, majitelky statku v Lipníku nad Bečvou. Do jejího vlastnictví patřily lesy kolem Lipníka nad Bečvou a Hranic, ale i helfštýnské panství.

Vyhlídka se nachází u vesničky Nejdek u Hranic a dostanete se k ní po žluté turistické značce, která začíná v Nejdku u autobusové zastávky „Boží muka“ ve směru od Bělotína. Turistická stezka vás dovede až ke směrovce „Hraběnčina vyhlídka“, kde po směru šipky odbočíte doprava na lesní cestu a poté vystoupáte přímo k vyhlídkovému altánku s posezením.

Při příznivém počasí se vám naskytne neobyčejný výhled do údolí na Moravskou bránu a Hostýnské vrchy.

Tato pěší trasa je dlouhá necelé 2 kilometry s výškovým profilem 92 metrů a zabere vám něco málo přes půl hodiny. Krátké stoupání k vyhlídce je vhodné pro rodiny s dětmi, jednotlivce nebo pro partu přátel.

Výstavba vyhlídky byla realizována podle projektu obce Bělotín díky státnímu podniku Lesy České republiky v květnu roku 2017. Veřejnosti tak byla zpřístupněna upravená a značená lesní cesta až k samotnému altánku.

Výlet je vhodný pro skupiny přátel, jednotlivce, i pro rodiny s dětmi.