Velikonoční výzdobu natáčela Toulavá kamera

publikováno: 25.03.2022, rubrika: aktuální zprávy
Velikonoční výzdobu natáčela Toulavá kamera

Loňská velikonoční výzdoba Hranic doslova uchvátila téměř celou republiku. I letos jsou hranické Velikonoce dekorační výzvou.

Až do středy 27. dubna bude centrum Hranic velikonočně vyzdobeno, ale vyzkoušet si budete moci i tradiční velikonoční zvyky. Například pomlázkomat, který je volně k využití a díky němuž omládne každá žena.

Při procházce městem můžete i letos potkat hned pět zdobených gigantických kraslic. Ty nazdobili zkušení výtvarníci a malíři, Antonín Vojtek z Břeclavi, Ladislav Nedělka z Lipníka nad Bečvou, hranická rodačka Renata Doleželova z Prahy a hranická malířka Ludmila Kočišová.

Oko procházejících upoutá i výzdoba Staré radnice, jejíž okna ozdobí truhlíky plné veselých slepiček, dřevěných budek a dalších připomínek jara.

Jako již tradičně nechybí Kraslicovník, chlouba velikonoční výzdoby v Hranicích. Letos vyrostl Kraslicovník na Masarykově náměstí a zdobí jej 3780 barevných kraslic z nejrůznějších materiálů nazdobených nejrůznějšími technikami. Tuto milou tradici každoročně podporují obyvatele Hranic svými kraslicemi.

Výzdobu doplňuje rozcestník, který pomáhá nasměrovat ke všem atrakcím – třeba kudy se dostanete na Velikonoční výstavu do galerie M+M a k dalším velikonočním atrakcím, včetně Kraslicovníku.