Hurá prázdniny! Jízda na čtyřkolce, obří skluzavky, Rex i bejbypank

publikováno: 01.07.2024, rubrika: aktuální zprávy
Hurá prázdniny! Jízda na čtyřkolce, obří skluzavky, Rex i bejbypank

Hurá prázdniny! Tak se jmenovala akce, kterou pro širokou veřejnost uspořádala Městská kulturní zařízení Hranice v Sadech Československých legií poslední červnovou sobotu. I když teploty atakovaly na 30 stupňů celsia, park naštěstí nabízí řadu míst, kde se dal najít stín. Právě na stinných místech byly pro děti připravené na pěti stanovištích zábavné soutěže, například lyžování, kopaná nebo hod na cíl. Tři vylosovaní šťastlivci pak dostali lego.

Děti si mohly ale užít i spoustu další zábavy a atrakcí. Zájem byl o race simulátor, skákací hrady, malování na obličej či obrovské skluzavky. Obdiv ale i trochu strach vyvolal chodící Tyrannosaurus rex, se kterým se mohli zájemci vyfotit, stejně jako s Mickey Mousem a Mimoněm, kteří se odpoledne procházeli mezi návštěvníky parku.

Spoustu legrace si děti užily také s Klauny z Balónkova. Ti tahali z rukávu jeden nápad za druhým a také ukazovali, co všechno se dá z obyčejného balónku vytvořit. Úsměv dětem na tváři vykouzlila nejrůznější pohádkové postavy, zvířata, meč nebo dokonce i batoh.

Nejen děti, ale také dospělé upoutal stánek dobrovolných záchranářů Rescue SAR Morava. Ti malí se naučili, jak správně ošetřit a obvázat rozbité koleno, ti velcí si zase připomněli znalosti první pomoci. Ovšem největší radost měli, když je záchranáři po parku svezli na svých zásahových čtyřkolkách.

Velkou show předvedla také česká bejbypanková kapela Kašpárek v rohlíku, která roztančila všechny věkové kategorie. (mat)

Fotogalerii a video najdete na Facebooku Kultura Hranice