Hranické slavnosti se blíží: Plnou parou starou károu

publikováno: 19.05.2023, rubrika: aktuální zprávy
Hranické slavnosti se blíží: Plnou parou starou károu

Průvod a spanilá jízda auto-moto veteránů odstartují letošní Hranické slavnosti v sobotu 24. června ve 14 hodin. Slavnosti nabídnou den plný hudebních, artistických, siláckých a pohádkových představení, nesoucích se v duchu krásných a romantických časů, které byly prosyceny vůní benzínu a syčící páry.

Letošní slavnosti nesou podtitul „Plnou parou starou károu“ a připomínají tak i výročí založení Kunzovy továrny.

K vidění budou technické rarity, jako jsou například auto-moto veteráni z období od roku 1925 do roku 1978, první c. k. rakousko-uherská vojenská moto jednotka, plně funkční americká lokomobila Peerless z roku 1875, stabilní dieselový motor Bulldock, plně funkční historická povříslovačka a spousta dalších exponátů jako plně funkční modely parního pivovaru a prvního parního automobilu nebo parní model Wattovy elektrárny.

V centru se budou pohybovat pánové s natočenými kníry, muži ve fraku a s cylindry na hlavách, dámy s velkými klobouky v secesních šatech, pouliční flašinetáři a další. Program se bude odehrávat na třech scénách.

Hlavní scéna na Masarykově náměstí nabídne písně Waldemara Matušky v podání Waldemar Bandu Jaromíra Adamce, hity uplynulého století zahraje dixielandová kapela, vystoupí také swingová kapela, komedianti a vyvrcholením se stane zářivá mega ohňová show, a to v 21:00 hodin.

Zámecká zahrada nabídne Svět splněných přání. Pro děti je například připraveno vystoupení klaunů, pohádka o převelikém dobrodružství Červené Karkulky. Dospělí, zvláště ženy, se mohou nechat unést kouzelným světem módy a klobouků časů dávných i nedávných.

Kumštýřskou scénu najdete na Pernštejnském náměstí. Tam uvidíte například siláckou Strong Man Show Jana Filipenského, děti pobaví dětská balónová klauniáda, bude se konat balónková show, komediantský workshop a nebude pochopitelně chybět humor – třeba při artisticko kuželkové show.

V podloubí a hranických uličkách se budou pohybovat herci maňáskového divadélka pro malé a nejmenší děti.

Připravena je nejen skvělá zábava, ale také občerstvení. Vstup je zdarma a podrobný program najdete na plakátě v Hranickém zpravodaji na straně 14, na webových stránkách www.kultura-hranice.cz, na výlepových plochách nebo si ho můžete vyzvednout v Turistickém informačním centru na zámku.