Famózní výzdobě Hranic podlehli i novináři

publikováno: 18.04.2021, rubrika: aktuální zprávy
Famózní výzdobě Hranic podlehli i novináři

„Naprosto famózní výzdobu mají, epidemické situaci navzdory, Hranice. Největší nadšení vzbuzují gigantické kraslice, které nazdobili zkušení výtvarníci a malíři…,“ tak informovaly o velikonoční výzdobě v Hranicích například Noviny kraje.

Výzdoba v Hranicích se dostala i do hlavního zpravodajství na TV Nova, milé reportáže přinesla například TV Morava nebo TV Přerov. „Veselá velikonoční výzdoba je od začátku týdne k vidění v Hranicích…,“ informovala TV Přerov. Co návštěvníky lákalo z výzdoby a atrakcí nejvíce? „Kraslicovník, budkovník, obří kraslice… a vlastně všechno je super,“ zaznělo v reportáži TV Nova.

Informace a reportáže zazněly v Českém rozhlase, na stanici Vltava, na rádiu Čas, hranickou velikonoční výzdobu zmínili také na Frekvenci 1 a rádiu Impuls. Novináři se věnovali i přípravě výzdoby, konkrétně stěhování obří kraslice z Břeclavi do Hranic. Dostat totiž kraslici z domu byl pořádný oříšek. „Obří kraslice se stěhuje z jihu Moravy oknem,“ napsal Hodonínský deník, stejně tak i  Brněnský deník, Břeclavský deník, Blanenský deník, Vyškovský deník a další. Ani další tři gigantické kraslice se nenechaly zahanbit. „Obří kraslice neprojde dveřmi, je na ní padesát kostelů z Přerovska,“ píše iDnes.cz. „Obří kraslice zrozená v garáži,“ přidává týdeník 5plus2.

Fotografie z velikonočních Hranic se ocitly v pražském deniku Metro, v MF Dnes a snad ve všech mutacích Deníku. „Krásnou velikonoční výzdobou se mohou pochlubit Hranice,“ napsal například Prostějovský deník.

Přerovský deník zase vyzdvihl, že „Velikonoční Hranice povzbuzují k jarní náladě“. „Kraslicovník je zpět, město vítá svátky jara…,“ píše Deník. „Hranice před Velikonocemi ozdobily tři obří kraslice,“ napsala Olomoucká drbna a týdeník 5plus2 uveřejnil dva články plné fotografií.

Fotografie z velikonoční výzdoby ve městě se dokonce dostaly do Jižní Koreje, Německa a do Colorada v Americe. Tedy, co víme. Výzdoba se také stala kulisou pro spoustu selfíček, které se objevily na sociálních sítích. Nedá se ani odhadnout, kolik jich mohlo vzniknout, ale s trochou nadsázky můžeme říci, že spočítat je všechny by nám mohlo trvat do příštích Velikonoc. Lidé lajkovali, sdíleli, komentovali a tak přece jen nějaká hezká památka na tyto nelehké časy bude zachována.

 

Další média:

Vtipnou reportáž natočila TV Mach.

Velikonoční výzdobu si přijela natočit i TV Lipnik.cz.

Zprávu o Velikonocích v Hranicích vydala i ČTK (Česká tisková kancelář).

Obří kraslice se objevila také na webu Seznam Zprávy.

Článek o velikonoční výzdobě v Hranicích se objevil také v  Hranickém deníku, Přerovském deníku, Jindřichohradeckém deník, Hlučínském a Opavské deníku, Táborském deníku a Znojemském deníku.

Články vyšly také v Hranickém týdnu, a to článek o obří kraslici ve dvoraně a velikonoční výzdobě v Hranicích.