Deset špičkových koncertů – Kruh přátel hudby

publikováno: 20.08.2019, rubrika: aktuální zprávy
Deset špičkových koncertů – Kruh přátel hudby

Deset špičkových koncertů nabízí nová sezona Kruhu přátel hudby na období 2019/2020.

Koncertní sezona předplatitelského cyklu Kruhu přátel hudby je sestavena a předplatitele opět čekají koncerty klasické hudby. Sezona 2019/2020 odstartuje tradičně v září a každý měsíc až do května nabídne vystoupení významných sólistů a komorních souborů.

Jedinečným zážitkem bude koncert vokálního kvintetu Ensemble Frizzante, který nabídne zapomenuté skladby a nevšední propojení lidského hlasu s hudebními nástroji. Posluchači se mohou těšit na mluvené slovo v podání šestinásobné držitelky ceny „TýTý“ herečky Valérie Zawadské.

K lahůdkám nové sezony patří koncert jednoho z největších talentů ve hře na kontrabas Indiho Stivína a známé klavíristky Alice Springs. Tato dvojice zvítězila na mnoha prestižních soutěžích a festivalech.

Nezapomenutelný bude i koncert klavírního kvarteta Josefa Suka, které je uznáváno širokým publikem pro podání hudby s absolutní technickou zručností a zároveň s procítěným lyrickým přednesem. Skladby hrají s velkým nasazením, smyslem pro detail a s výrazem, který je podáván s neochvějnou jistotou. Toto klavírní kvarteto navazuje na bohatou tradici českých komorních souborů, především pak na slavné Sukovo trio.

Nová sezona nabídne také koncert talentovaného mladého klavíristy Daniela Juna spolu se švédským violoncellistou Mikaelem Ericssonem.

Po novém roce prostory koncertního sálu rozeznějí Duo Mellison kouzelnou flétnou Karolíny Dlouhé za doprovodu kytary Lukáše Štěpánka. Na klavírní trio složené z nadějných mladých umělců vystupujících pod názvem Trio Incendio se můžete těšit v druhé polovině února příštího roku.

Tradičně bude také v předplatném KPH zahrnut zájezd na Janáčkovu filharmonii Ostrava do Beskydského divadla v Novém Jičíně, který proběhne v březnu. V dubnu bude na programu žesťový kvintet z Ostravy, a to Ostrava Brass Quintet. Cyklus koncertů KPH opět zakončí vystoupení umělce ze zámoří v rámci festivalu Americké jaro. Termín koncertu a interpret budou upřesněni na jaře.

Prodej abonentek

Prodej abonentek na novou sezonu začíná v pondělí 16. září v kanceláři ekonomického oddělení Městských kulturních zařízení Hranice na Staré radnici na Masarykově náměstí ve 2. patře. Předprodej potrvá do pondělí 30. září, denně od 8 do 15 hodin.

Cena předplatného je 1000 korun. Případné dotazy rádi zodpovíme na telefonu 778 707 780, případně můžete napsat na e-mail kultura@mkz-hranice.cz.

 Bližší informace o koncertech najdete na kultura-hranice.cz/festivaly/kruh-pratel-hudby/ nebo na plakátu ZDE.