Vydejte se na výlet k Hranické propasti

publikováno: 16.07.2021, rubrika: aktuální zprávy
Vydejte se na výlet k Hranické propasti

Chcete se projít naučnou stezkou a vidět tak nejhlubší zatopenou propast světa? Mít lázně a údolí řeky Bečvy jako na dlani z vyhlídky u Svrčova a od sochy sv. Jana Nepomuckého?

Navštivte Teplice nad Bečvou. Parkovat se dá hned u Infocentra Hranické propasti vedle nádražní budovy. Letos již do Infocentra Propast, které sídlí v bývalé nádražní budově v Teplicích nad Bečvou, zavítalo téměř tisíc návštěvníků. „Poskytli jsme všemožné informace, rady a tipy na cestu. Naše expozice má co nabídnout.

Hned u vstupu zaujme interaktivní model Hranického krasu spolu se snímky z jednotlivých částí Propasti. Do hlubin zatopené Propasti nahlédnete při odpočinku v našem menším kinosále. Pro děti máme připravenou prázdninovou soutěž ČT Déčka,“ sdělila referentka infocentra Propast Lenka Suchánková.

V přilehlých lázních se můžete osvěžit zdejší kyselkou, posedět na kolonádě a dát si teplý lázeňský oplatek, nebo si zahrát minigolf. Zavítat můžete i do jedněch z nejteplejších jeskyní – Zbrašovských aragonitových jeskyní.