Hranice už žijí Vánocemi

publikováno: 27.11.2020, rubrika: aktuální zprávy
Hranice už žijí Vánocemi

Od čtvrtka 26. listopadu dýchlo na hranické centrum města kouzlo Vánoc. Téměř pohádková výzdoba Masarykova náměstí se tak stala cílem pro rodinné vycházky.

Nově můžete vidět například Halouzkův betlém, který tvoří 22 soch. Autorem je řezbář Jiří Halouzka, který je také tvůrcem a majitelem největšího betlému na světě. Ten je k vidění v jeho dřevěné Pradědově galerii v Jiříkově u Rýmařova. Další novinkou jsou velké vánoční šachy, lesní zákoutí s krmelcem nebo vánoční stromeček plný lístečků. Myslíte si, že vánoční smrček nemá lístečky? Přijďte se podívat! Na náměstí ho najdete a má jich kolem stovky. Téma lístečků je různé. Najdete na nich vánoční myšlenky, recepty, zajímavosti, básničky, koledy, vtipy a tak dále. Pokud vám neumrznou nohy, máte co číst. Můžete si také zazvonit na tradiční vánoční zvoničku nebo se vyfotit s partou sněhuláků.

Jako v minulých letech jsou i letos hranická podloubí zaplněna stromky, které vyzdobily školy, školky, organizace, firmy a místní spolky. Nechybí ani vánoční strom, který se rozsvítí první adventní neděli 29. listopadu bez tradičních slavnostních ceremonií.

Těšit se můžete i na tradiční prodej vánočních stromků Bača, který byl zahájen 30. listopadu a potrvá do 23. prosince nebo do vyprodání zásob.

Z „koronavirových“ důvodů musíme oželet kluziště, koncerty, doprovodné programy a Živý betlém. I stánků je o poznání méně. Pokud to tedy situace dovolí a bude možný prodej alkoholu na veřejných místech, dočkáte se i tradičního punče, svařáku a dalších vánočních drinků. Pro zpříjemnění atmosféry bude od 16 do 20 hodin znít každý den reprodukovaná hudba – vánoční koledy a songy. Cílem je nabídnout i v této podivné době atmosféru Vánoc při procházkách městem.

Vánoce v Hranicích tedy budou jiné, ale věříme, že i tak nabídnou skvělé zážitky. Užijme si je tedy v pohodové atmosféře.

Městská kulturní zařízení Hranice