Tibor Červeňák bude vystavovat v Praze

publikováno: 11.06.2020, rubrika: aktuální zprávy
Tibor Červeňák bude vystavovat v Praze

Hranický rodák Tibor Červeňák chystá výstavu s názvem Doteky, která bude zahájena vernisáží ve středu 17. června v 17 hodin v Galerii Topičův salón v Praze, kde bude k vidění až do 23. července.

Tibor Červeňák je pozoruhodný malíř, který se narodil v Hranicích. Svůj talent se rozhodl rozvíjet, a tak se před lety přestěhoval do Velké Británie, kde absolvoval jednu z nejprestižnějších vysokých uměleckých škol v Londýně – Chelsea College of Arts, kterou vystudovala řada světově uznávaných umělců.

Své obrazy úspěšně vystavuje nejen v evropských metropolích, ale také třeba v New Yorku. Umělec je také autorem techniky kinetického malování Boxing Painting. V boxerských rukavicích udeří do plátna a rukavice přitom zanechají oválný obtisk. Boxovací variace a jejich uspořádání připomíná sestavu leknínů na vodní hladině.

Obrazy Tibora Červeňáka se také objevily ve filmu „Paint“, který režíroval Ryan Tohill. Jeho výstava v Safe House Gallery v roce 2005 se objevila v dokumentárním filmu pro Northern Visions Television. Dokument o Tiboru Červeňákovi při práci vznikl v roce 1996 v České republice.

V současnosti žije malíř v Cardifu. Pokud máte cestu do Prahy, určitě si výstavu tohoto umělce nenechte ujít.