Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

publikováno: 24.11.2022, rubrika: aktuální zprávy
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v pátek 2. prosince na Masarykově náměstí v Hranicích v 17 hodin.

V tento den začnou trhy v 9 hodin ráno, program na pódiu pak odstartuje v 16 hodin kapela The People, která zahraje vánoční písničky od Karla Gotta a dalších českých zpěváků. V 17 hodin pak vystoupí na pódium vedení města a tradičním odpočítáváním se slavnostně rozsvítí vánoční strom. Program bude pokračovat. V 18:30 vystoupí s kapelou Martin Chodúr.

Atmosféru navodí rozsáhlý Halouzkův betlém, Ježíškova pošta, zvonička, vánoční stromky v horním a dolním podloubí, které tradičně zdobí školy, školky, spolky a organizace z Hranic. Děti se mohou těšit na kolotoč nebo živá zvířátka, dospělí na vánoční program a na punče.

Stánkaři nabídnou nejrůznější druhy punčů, pochoutky jako sýry, čabajky, frgály a další. Nakoupit můžete baňky, dřevěné hračky, formičky, perníčky, svíčky a spoustu dalšího vánočního zboží.

Těšíte se na odpočítávání, než se rozsvítí vánoční strom? A víte, že první vánoční stromeček v Česku nechal ozdobit před svým domem ředitel Stavovského divadla Johann Carl Liebich v Praze v roce 1812? Znal tuto tradici ze své rodné Mohuče a chtěl vzpomínkou na dětství potěšit své české přátele.