Sandra Pogodová – Hoď se do pogody

publikováno: 30.01.2020, rubrika: aktuální zprávy
Sandra Pogodová – Hoď se do pogody

Nová zábavná talk show Sandry Pogodové a Richarda Pogody „Hoď se do pogody“ se uskuteční v Hranicích v sobotu 15. února od 17 hodin v Koncertním sále v Zámecké ulici 118. Nová zábavná talk show bude s autogramiádou.

Pořad vznikl při příležitosti vydání jejich povídkové knihy. Diváky čeká večer plný historek a vzpomínek na slavné osobnosti, jako jsou Miroslav Horníček, Jan Kanyza, Hana Maciuchová, Pavel Dostál, Jiří Suchý a další. Proběhne i čtení úryvků z knihy „Hoď se do pogody“ a pořad proloží spousta skvělých písní a šansonů za klavírního doprovodu Richarda Pogody. Zazní repertoár Ježka, Voskovce, Wericha, Suchého, Šlitra, evergreeny první republiky a třicátých a čtyřicátých let světové hudby. Po ukončení pořadu proběhne autogramiáda a prodej knihy Hoď se do pogody.

Vstupné stojí v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč. Předprodej je v Turistickém informačním centru na zámku.

Herečka, zpěvačka a spisovatelka Sandra Pogodová se narodila v roce 1975 v Olomouci. Vyrůstala v rodině se silným vztahem ke kultuře a umění. Dědeček Rudolf Pogoda byl inspektor kultury. Otec Richard Pogoda je skladatel, pianista, zpěvák, moderátor, který dlouhá léta tvořil autorskou dvojici spolu s Pavlem Dostálem. Jezdil také více než deset let s Miroslavem Horníčkem jako hudební doprovod na jeho vystoupeních. Pro Miroslava Horníčka Richard Pogoda komponoval také hudbu, například ke hře Tvrďák. Byl jeho doprovodným pianistou v představení Hovory H.

Sandra Pogodová vystudovala Státní konzervatoř v Praze a už během studií začala hrát v různých divadlech, filmech a v televizi. Moderovala Dámský klub v rádiu Frekvence 1. Kromě herectví se také živí zpěvem a v roce 2019 jí vyšel první literární počin, povídková knížka „Hoď se do pogody“, kterou napsala spolu se svým otcem.

„Tato knížka je kombinací mých a tátových povídek. Zvolila jsem tuhle variantu schválně, protože se mi líbí rozdílnost našich stylů. Táta píše nádhernou, čistou češtinou a někdy používá výrazy, na které už dnes nenarazíte. To na jeho povídkách miluji. Vždycky, když je čtu, mám pocit, že sedím v luxusní cukrárně a baštím tu nejlepší laskonku. Naproti tomu moje povídky jsou spíš decentně nemilosrdné a útočí přímo na bránici. Nevím, k jakému zákusku je přirovnat. Možná koňaková špička. Ta má říz. Příběhy jsou o naší rodině a přátelích a všechny se skutečně staly. Proto bylo tak zábavné znovu si je přehrávat v hlavě, aby je člověk mohl zapsat na papír. Další nebetyčnou legraci jsme si užili při hledání fotek do knížky. Našli jsme opravdové poklady a přidali k nim popisky pro lepší orientaci v situaci,“ charakterizuje svoji prvotinu Sandra Pogodová.

Od roku 1992 postupně hrála v divadle ABC, v Žižkovském divadle, v komorní scéně Aréna v Ostravě, v Divadle Bez Zábradlí, v Divadle Radka Brzobohatého, Na Fidlovačce, v Divadle Broadway. Kromě činohry hraje často i v muzikálech – Trhák, Pěna dní, Jesus Christ Superstar, Jeptišky, Hledá se muž. Zn. Bohatý!, Song pro dva, Ženy na pokraji nervového zhroucení.

Diváci ji také mohli vidět na filmovém plátně, zahrála si například ve filmech Kamarád do deště 2, Nejasná zpráva o konci světa, Anglické jahody, Doktor od jezera hrochů, Bathory, Líbáš jako Bůh, Líbáš jako ďábel a v dalších.

V televizi se objevila v seriálech nebo filmech Vyprávěj, Helena, Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy, Bazén, Doktoři z Počátků, Černí baroni, Černí andělé, Němý svědek, Politik a herečka, Slušný člověk. Často bývá hostem zábavných pořadů. A zábavu slibuje i představení v Hranicích.