Projděte si s průvodcem památky Hranic

publikováno: 19.07.2021, rubrika: aktuální zprávy
Projděte si s průvodcem památky Hranic

Pohled na Hranice z ptačí perspektivy se vám naskytne při výstupu na ochoz radniční věže. Po zdolání 122 schodů budete mít město jako na dlani. Na věži se nacházejí přehledné panoramatické tabulky, na kterých jsou fotografie s popisy míst, která je možné z 38 metrů vysoké věže vidět. Při stoupání na věž si můžete prohlédnout také věžní hodiny nebo sbírku obrazů Jana Pinkavy.

Časy prohlídek jsou v 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30. Cena za osobu je 30 korun. Pro objednávky a další informace kontaktujte Turistické informační centrum.

Po předchozí domluvě v Turistickém informačním centru lze zájemcům poskytnout i komentovanou prohlídku historického centra města. S průvodcem si projdete nejvýznamnější historické památky, jakými jsou například hranický zámek, synagoga, kostel Stětí sv. Jana Křtitele, katovna nebo Stará radnice.

Dalším místem k prohlídce je židovský hřbitov. Toto tajemné a neobvyklé místo můžete navštívit individuálně, klíč od židovského hřbitova je k zapůjčení oproti vratné záloze v Turistickém informačním centru na zámku v Hranicích nebo v Galerii Synagoga. Vstup je zdarma, hradí se pouze vratná záloha za klíč 200 Kč.