Podzimní prázdniny: kam vyrazit s dětmi

publikováno: 19.09.2022, rubrika: aktuální zprávy
Podzimní prázdniny: kam vyrazit s dětmi

Podzimní prázdniny nás letos čekají ve středu 26. října a ve čtvrtek 27. října. Společně se pátečním státním svátkem a víkendem budou mít děti oddech od školy celkem pět dní. Přinášíme tipy na trávení volného času.

  1. Výroba lampionů

Začátek podzimních prázdnin mohou děti strávit výrobou lampionů, jejichž historie je stará přes dva tisíce let. Ve středu 26. října se Zámecký klub v Hranicích promění od 14 do 17 hodin ve výtvarný ateliér. Přijít lze kdykoliv v této době a výrobek pak můžete využít při lampionových průvodech. Vstupné je 20 korun. Akci pořádá MKZ Hranice.

  1. Halloweenské nocování

Pro všechny děti, které milují dobrodružství a chodí do 2. až 6. třídy základní školy, připravil DDM Hranice Halloweenské nocování. Všichni nocležníci mají sraz ve středu 26. října v 9 hodin ráno v DDM Hranice na Galašově ulici 1746.  S sebou si musí vzít halloweenský kostým, teplé oblečení, láhev na pití, přezůvky, spací pytel, polštářek, plyšového kamaráda, hygienické potřeby, pyžamo. V ceně 350 korun je zahrnuta svačina, oběd, svačina, večeře, snídaně, nápoje, výtvarný materiál, odměny. Rodiče si mohou své ratolesti vyzvednout ve čtvrtek 27. října ráno. Přihlásit se lze online na www.ddmhranice.cz. Počet míst je omezen.

  1. Putování dušičkovou nocí

„Prokaž svou odvahu a přijď vysvobodit ztracené duše“ – takto zve DDM Hranice na putování dušičkovou nocí, která se koná ve středu 26. října od 18 do 20 hodin. Start je u viaduktů naproti sběrným surovinám. Na trasu se můžete vydat kdykoliv v uvedeném čase po zapsání do prezenční listiny. Po zdolání trasy vás čeká drobné občerstvení. Dušičkovné je 30 korun.

  1. Podzimní kreativní dílnička

Prázdninové dny mohou děti trávit také v muzeu na Staré radnici, a to na interaktivní výstavě „Stromy jako domy“.  Vstup na výstavu je zdarma. Navíc se tam ve čtvrtek 27. října se od 9 do 16 hodin uskuteční Podzimní kreativní dílnička pro rodiče a děti. Vyrábět se budou nejrůznější podzimní dekorace. Přijít lze kdykoliv v uvedeném čase. Vstupné na tvoření je 20 korun. Akci pořádá MKZ Hranice.

  1. Ať žijí duchové!

Na film „Ať žijí duchové!“ můžete zavítat do místní části Hranic – do Velké. Promítáním tohoto filmu v areálu sokolovny ve Velké vyvrcholí lampionový průvod, a to ve čtvrtek 27. října. Sraz účastníků průvodu je v 18 hodin u dolní zastávky u mostu ve Velké. S lampiony, svíčkami a světýlky vyrazí průvod k sokolovně, kde se bude promítat film a budou se opékat buřty.

„Ať žijí duchové!“ je vtipný a kultivovaný film s inteligentním scénářem Zdeňka Svěráka, výbornými písničkami Jaroslava Uhlíře a geniálními triky. Nenechte si ujít fajn večer s pohodovým rodinným filmem plným smíchu.

Vstup je zdarma. Akci pořádá Osadní výbor ve Velké v součinnosti se SDH Velká, se Sokolem Velká a s MKZ Hranice.

  1. Tři veteráni

V pátek 28. října se bude konat lampionový průvod v Hranicích. Sraz účastníků s lampiony je před Zámeckým hotelem, kde bude vyhrávat a dále pak průvod povede Velký dechový orchestr ZUŠ Hranice. V 18 hodin se průvod vydá na Školní náměstí k památníku T. G. Masaryka a po kladení věnců se odebere na Masarykovo náměstí, kde v 19 hodin začne promítání filmu Tři veteráni.

Nadčasová pohádka Tři veteráni patří do zlatého fondu české kinematografie. Film byl natočený podle námětu Jiřího Wericha. Scénář vyšperkoval geniálními hláškami Zdeněk Svěrák, hudby se ujal Jaroslav Uhlíř a obsazení je vskutku hvězdné.

  1. O Sněhurce a sedmi trpaslících

Nudit se děti nemusí ani v sobotu 29. října.  Od 15 hodin se uskuteční v Zámeckém klubu v Hranicích divadelní pohádka „O Sněhurce a sedmi trpaslících“. Vhodná je pro děti od tří let. Cena vstupenky je 100 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě. Předprodej vstupenek je v Turistickém informačním centru na zámku nebo online na www.kultura-hranice.cz

Pohádka  o Sněhurce, sedmi trpaslících, zlé královně a krásném princi bude v podání Divadla KK podle úpravy velmi hraného autora Vlastimila Pešky. Scénografie, kostýmů a loutek se ujala výtvarnice Lucie Heřmánková. Autorem krásných písniček a scénické hudby je skladatel Richard Mlynář. Hrají Tereza Slánská, Lucie Lichnerová a Kamil Koula.