Písničkář, který boří mýty v Zámeckém klubu

publikováno: 01.02.2020, rubrika: aktuální zprávy
Písničkář, který boří mýty v Zámeckém klubu

Nejen Xindl X zná kvality písničkáře a harmonikáře Petra Lüftnera, který boří předsudky o harmonice a zboří vám je také na koncertě v pátek 21. února od 20 hodin v Zámeckém klubu. Vyvrátí mýty o tom, že harmonika patří pouze do hospody. Snaha kvůli akordeonu nespadnout do kategorie „Hašlerův následovník“ se u něj projevuje i v oblečení. „Hlavně nenosit košili a kšandy, aby posluchači pochopili, že to je stejný nástroj, ale jiný žánr,“ vysvětluje Petr Lüftner, který hraje jako jediný Čech na harmoniku světově uznávané značky nejlepších harmonik Weltmeister.

Na koncertě budou znít protestsongy, písničky romantického charakteru či k pobavení. „Díky Xindlovi X, kterého mi osud přihrál do cesty, jsem se rozhodl naplno věnovat hudbě,“ říká harmonikář. Petr Lüftner se do hledáčku českého hudebního publika dostal v srpnu 2013 uvedením protestsongu Ty jsi to Ústí. Začal koncertovat a navázal spolupráci s písničkářem Xindlem X. Pod jeho producentským dohledem vydal v dubnu 2016 svou první desku  Až se příště narodím a vloni v listopadu představil album číslo dva nesoucí název To nevadí…

Vstupné na koncert je v předprodeji 100 Kč, na místě pak 150 Kč. Předprodej v Turistickém informačním centru na zámku v Hranicích, tel. 581 607 479.