Zveme na bohatý program ke 100 letům republiky

publikováno: 22.10.2018, rubrika: aktuální zprávy
Zveme na bohatý program ke 100 letům republiky

Sté výročí dne, kdy vznikl samostatný československý stát, se blíží a přibývá i akcí, které tuto významnou událost připomínají.

Lidé stále mohou hledat citáty prvorepublikových osobností ve výlohách obchodů v Hranicích. Těšit se mohou na vlajkovníky, tedy stromy ozdobené státními vlajkami, které ozvláštní náměstí. V říjnu také vyjde speciální vydání magazínu ke 100. výročí, který nabídne pohled do každodenního života Hraničanů v období první republiky. Tento magazín dostanou lidé do schránek tak, jak dostávají Hranický zpravodaj.

V týdnu od 22. do 26. října se v městské knihovně v Hranicích uskuteční týden knihoven v prvorepublikovém duchu.

Atmosféru první republiky navodí v říjnu na Staré radnici výstava „Za časů první republiky“, kterou odstartuje vernisáž ve čtvrtek 25. října. Hned na pátek 26. října je připravený bohatý program ve dvoraně hranického zámku, který bude probíhat rovněž v duchu první republiky. V sobotu 27. října se uskuteční komentovaná prohlídka nejen po stopách Masaryka. A v neděli 28. října vše začne od samého rána. V kostele na náměstí se uskuteční slavnostní mše k výročí 100 let republiky, proběhne komentovaná prohlídka mauzolea a městského hřbitova, na náměstí bude kulturní program a v podvečer pak projde Hranicemi lampionový průvod. Večer čeká návštěvníky ohňová show a promítání filmu v letním kině.

Oslavy vyvrcholí koncertem Ondřeje Havelky a skupiny Melody Makers, a to v úterý 30. října.

Podrobný program na kultura-hranice.cz v kalendáři událostí nebo také v Hranickém zpravodaji.

Podrobný program na pátek 26. října 2018 ZDE a na neděli 28. října 2018 ZDE.

Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí se nedělní program bude konat ve Dvoraně hranického zámku.