Originální koncertní program nabídne Puella Trio

publikováno: 27.12.2022, rubrika: aktuální zprávy
Originální koncertní program nabídne Puella Trio

Tento koncert Kruhu přátel hudby se uskuteční v pondělí 23. ledna od 18:00 v Koncertním sále v Hranicích. Cena vstupenky je 120 Kč. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru na zámku nebo online na www. kultura-hranice.cz.

„Milujeme klasickou hudbu, která je radostí, inspirací a osvobozením. Sdílení těchto okamžiků s posluchači je naší největší závislostí,“ tak charakterizují své trio jeho členky violoncellistka Aneta Šudáková, klavíristka Adéla Tichá a houslistka Eva Krestová. „Naší vášní je objevování neotřelého a moderního repertoáru, kterým rády obohacujeme nás i naše posluchače. Moderní a osobité skladby kombinujeme s tradičním triovým repertoárem, čímž vznikají originální a nezapomenutelné koncertní programy,“ dodávají umělkyně.

Na svém kontě mají vítězství na mnoha soutěžích (Maria Yudina Competition, Rusko; Charles Hennen Concours, Holandsko; Soutěž B. Martinů, Praha; Rovere d ́Oro, Itálie…), hrály na světových pódiích (Pražské jaro; Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Německo; Flaneries Musicales de Reims, Francie; Allegro vivo, Rakousko; Pablo Casals Festival, Španělsko…) a studovaly u renomovaných osobností (Niklas Schmidt, Menahem Pressler, Valentin Erben, Guarneri Trio, Miró Quartet, Michel Lethiec, Juhani Lagerspetz…).

Za nahrávky pro společnost Arco Diva získaly ocenění „Recording of the Month“ (Musicweb International London) a „IRR Outstanding“ (International Record Review).