Nový háv knihovny ve Velké a program Tritius

publikováno: 18.11.2020, rubrika: aktuální zprávy
Nový háv knihovny ve Velké a program Tritius

V čase zavřených knihoven kvůli epidemii koronaviru jsme u nás v knihovně pokračovali v práci, která je veřejnosti skryta a odehrává se v zákulisí. Jedná se o akvizici knih, jejich zpracovávání, balení a katalogizaci. Plnili jsme i meziknihovní výpůjční službu pro studenty, řešili jsme online objednávky a rozvezli nové knihy do našich jednadvaceti poboček.

Čas, který je vyhrazen pro provoz knihovny, jsme věnovali přeznačování a přebalování knih ve skladu a jejich opravám a pustili jsme se do rekonstrukce interiérů knihovny v místní části Velká. Vyklidili jsme starý nábytek, knihy uložili do krabic, vymalovali, uklidili, rozestavili nové nábytkové vybavení a police zaplnili knihami. Bonusem je i zisk dalšího volného místa pro zcela nové knihy. Čtenáři ve Velké při návštěvě své knihovny přijdou do přívětivějšího prostředí. Doufáme, že se jejich okruh rozšíří a budou ve své knihovně rádi pobývat a trávit tady více svého volného času.

Také na naše hranické čtenáře čeká malé překvapení. Městská knihovna přešla na nový, dokonalejší knihovnický program Tritius, kterému předcházela velká příprava. Změnila se i podoba katalogu, se kterým čtenáři přicházejí do styku, když pátrají v našem fondu, objednávají si či rezervují knihy online nebo sami prodlužují výpůjčky. My knihovnice si také zvykáme na tuto změnu a prosíme čtenáře, aby měli s námi trpělivost, pokud nepůjde vše hned hbitě. Také budeme v „záběhu“.

Těšíme se na vaši návštěvu, až se knihovna znovu otevře.