Léto v Hranicích – čekají vás netradiční zážitky

publikováno: 26.05.2021, rubrika: aktuální zprávy
Léto v Hranicích – čekají vás netradiční zážitky

Přijďte si vychutnat mojito a v pohodlí lehátka si užijte hranické léto. Městské oslavy v duchu exotické dovolené se rozjedou v sobotu 24. července.

Sledujte západy slunce z letní relax zóny, která bude vytvořena na prostranství za zámkem. Toto místo vás hodí do klidu a pohody. S drinkem v ruce se budete moci uvelebit v jedinečném XXL lehátku, vyfotit ve fotokoutku, ochutnat speciality cizokrajné kuchyně či si zadovádět s dětmi u her. Stávající hry doplní navíc herna ve dvoraně zámku a na Masarykově náměstí. Očekávat můžete například obří deskovky, stavění hradu, bludiště, chytání rybek a další. Ty méně i více zdatné zabaví tvořivé dílny, které najdete také na náměstí. A co si budete moci vytvořit? Přijďte, vyzkoušejte a uvidíte.

K létu patří kromě povalování se na pláži a hraní her i poznávání okolí. Víte, co to je rikša? A jeli jste už v ní? Na náměstí na vás budou čekat hned dvě tyto čtyřkolky, které si můžete zapůjčit po předešlé rezervaci a prozkoumat centrum i okolí Hranic ze sedátka tohoto vozítka.

Další jedinečný dopravní prostředek, který si budete moci na náměstí vyzkoušet, je dřevěný vláček. A ne jen tak ledajaký! Šlapací, a dokonce obousměrný. No povězte, kdo někdy nesnil o tom, stát se strojvedoucím. Rikšou a vlakem to nekončí… co takhle se svézt i lodí? Radniční ulicí budete moci profrčet lodí Aurourou. Speciálně upravenou pro silniční povrch.

A co ještě? Přece hudba, koncerty a jiná představení! V Zámecké zahradě pro vás bude připraven program pro malé i velké. Těšit se můžete na módní přehlídku cestovatelské módy a plavek. Zjistíte například, proč se dříve do plavek dávala olůvka. Procestujeme kus země díky divadelnímu představení. A pozor! Jedno tajné překvapení na vás chystáme v průběhu dne. A v podvečer to rozbalíme na plné pecky se skvělými kapelami.

Zrelaxovat se v prostoru za zámkem budete moci i za současných vládních opatření.  Program v Zámecké zahradě a na Masarykově náměstí se uskuteční, pouze pokud to vládní opatření dovolí. Pro aktuální informace sledujte web www mkz-hranice.cz.

Chcete si půjčit rikšu?

Vyrazit po Hranicích v rikše můžete od úterý 20. července do neděle 25. července. Vozítko pojme až tři dospělé a dvě děti a cena za hodinu půjčení je 200 korun.

Rezervace je nutná předem v Turistickém informačním centru na Hranickém zámku. Volat můžete na telefon 777 499 892 nebo napsat na e-mail infocentrum.zamek@mkz-hranice.cz. Vratná záloha je 1 000 Kč.