Kruh přátel hudby: startuje nová sezóna koncertů

publikováno: 06.08.2021, rubrika: aktuální zprávy
Kruh přátel hudby: startuje nová sezóna koncertů

Po dlouhé odmlce se opět můžete těšit na koncerty vážné hudby. Nová sezóna 2021/2022 přinese umělce, jež rozezní Koncertní sál tóny od melodického klavíru po lesní roh.

První koncert zahájí klavíristka Sára Medková a uskuteční se v rámci věhlasného festivalu Americké jaro. Ohnivým temperamentem smyčců zahýří Bennewitzovo kvarteto. Těšit se můžete také na Trio pražské konzervatoře, které propojuje energii mladé i starší generace, a další skvělé koncerty.

Diváci se také mohou těšit na koncert známé sopranistky a muzikálové zpěvačky Hany Fialové. Ve středu 24. listopadu uslyší v jejím podání slavné muzikálové melodie a šansony Edith Piaf za klavírního doprovodu Jakuba Žídka.

Cyklus koncertů se bude konat tradičně v Koncertním sále v Zámecké ulici 118 a jeden koncert je zájezdový, na Filharmonii Bohuslava Martinů do Beskydského divadla v Novém Jičíně.

Předprodej abonentek je pro letošní rok zrušen. Důvodem je covidová situace, kdy není jisté, zda se koncerty uskuteční. Vstupné na jednotlivé koncerty si tak budou moci zájemci zakoupit vždy zavčas v předprodeji v Turistickém informačním centru na zámku.

V případě zájezdu do Beskydského divadla v Novém Jičíně, který se obvykle konal pouze pro abonenty KPH, přijímají Městská kulturní zařízení Hranice rezervace, a to rovněž v Turistickém informačním centru na zámku. Zájemci se tedy mohou hlásit už nyní. Vstupné za tento koncert Filharmonie Bohuslava Martinů budou hradit až v příštím roce, částka bude upřesněna. Upozorňujeme, že kapacita tohoto zájezdového koncertu je omezena.

Brožura koncertů KPH ke stažení zde