Galerie Synagoga hostí svou poslední výstavu

publikováno: 05.08.2023, rubrika: aktuální zprávy, fotoreportáž
Galerie Synagoga hostí svou poslední výstavu

Po téměř třiceti letech se dveře synagogy uzavřou v neděli 17. září pro umění. Do té doby tam můžete zhlédnout výstavu a několik koncertů.

Výstava malíře, grafika a ilustrátora Jana Chaloupky se jmenuje „Ozvěny života“. Autor je představitelem českého současného malířství a imaginace v abstraktním pojetí ilustrace knih. Také se věnuje reklamní grafice, spolupracoval například s módní značkou Versace a dalšími.  Přinášíme fotoreportáž z vernisáže výstavy s názvem „Ozvěny života“, kterou uvedl ve čtvrtek 3. srpna v 17 hodin výtvarník František Hodonský.

Ještě než se definitivně dveře synagogy uzavřou, můžete tam zavítat na Hudební večer.  V pátek 18. srpna od 17 hodin se tam koná koncert sopranistky a někdejší sólistky Národního divadla Moravskoslezského Agnieszky Bochenek-Osiecké. Cena vstupenky je 100 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru na zámku.

Poslední akcí v synagoze budou v sobotu 16. září Dny evropského dědictví. Konat se tam budou v tento den tři koncerty, vstup je zdarma. V 10 hodin vystoupí gospelový sbor Add Gospel, který nabídne divákům různé hudební žánry a spoustu energie. Ve 13 hodin začne koncert klezmerové kapely Simcha, návštěvníci uslyší radostnou židovskou hudbu v podání šesti muzikantek. V 15 hodin vystoupí netradiční tamburašský soubor Brač ze Studénky, který přinese hudbu různých žánrů na tambury.

V neděli 17. září bude synagoga otevřena naposledy. Za téměř 30 let, kdy sloužila jako galerie, se tam uskutečnilo téměř 200 výstav a desítky koncertů a doprovodných programů.

Foto: Jiří Necid