Promítání o životě Karla Gotta je ZRUŠENO

publikováno: 17.09.2020, rubrika: aktuální zprávy
Promítání o životě Karla Gotta je ZRUŠENO

Promítání filmu Karel je z důvodu koronavirové situace ZRUŠENO. Děkujeme za pochopení.

Mimořádně uvádíme v hranickém letním kině dva dny po premiéře, v sobotu 17. října od 19 hodin, celovečerní dokumentární film Karel. A jak říkal během natáčení snímku sám Mistr Karel Gott: „Náš film nesmí být nuda.“

Cena vstupného je 130 Kč. Prodej vstupenek v předprodeji v Turistickém informačním centru Hranice, online www.kultura-hranice.cz nebo hodinu před představením v pokladně letního kina.

Celovečerní dokumentární film Karel přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní, až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti ani jeho skalním příznivcům nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Gottův nadhled a humor.

Film Karel není a nemá být přehlídkou nesporné slávy Karla Gotta a jeho pěveckého talentu a úspěchů. Režisérka Olga Malířová Špátová vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka Karla Gotta stává pouze Karel,nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer. Tvůrci totiž zachytili Karla Gotta nejen při jeho vystoupeních nebo při setkáních s fanoušky u nás i v Hamburku, ale především v jeho domácím prostředí. Ať už v Praze, na chalupě, nebo na vsi, kde trávil dětství.

Zpěvák se ve filmu vydává po stopách svého života na místa, která sehrála v jeho životě důležitou roli. Odhaluje neznámé zákulisí koncertů i svůj život s rodinou a soukromí, které si jinak snaží s pokorou a láskou chránit. Díky upřímné otevřenosti Karla Gotta mohou diváci vidět autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečekaných vzpomínek.