Drahotušská knihovna se stala „obývákem“

publikováno: 17.04.2021, rubrika: aktuální zprávy
Drahotušská knihovna se stala „obývákem“

Knihovna v Drahotuších má po proměně, mimo jiné, novou galerii historických fotografií Drahotuš a příjemné posezení. Čtenáři se tam mohou cítit jako doma v obýváku.

Během uzavření knihoven kvůli covidové pandemii a také i během omezeného půjčování knih přes „okénko“ v prvních měsících roku se postupně uskutečňovala tato přeměna. Radikálně byl zbourán neúčelný velký krb, který zabíral hodně místa. Bylo vymalováno, položena nová podlahová krytina, přivezeny nové policové regály, vyroben nový výpůjční pult, nakoupena pohodlná křesla a jiné drobnosti, které zpříjemňují čtenářům v knihovně pobyt.

Návštěvníci si tam nyní mohou prohlédnout i malou galerii zvětšených historických fotografií svého městečka. Od loňského podzimu sem byl také zaveden nový knihovnický program Tritius s katalogem. Tím se vylepšily možnosti objednávání a rezervování knih z domova i komunikace se čtenáři, ale také to přineslo prospěšné výstupy pro knihovnickou práci. Před vstupem návštěvníci nově najdou bazarový regál s nabídkou vyřazených knih a nevyužitých darů čtenářů k dalšímu volnému využití. Návštěvníci tam mohou přinést své knihy, které už doma nepotřebují, anebo si naopak některou odnést domů. Toto vzájemné sdílení knih je zdarma.

Zveme i další drahotušské občany se do nově zrekonstruované knihovny podívat, posedět, přečíst si časopis nebo se začíst do knihy, setkat se s ostatními sousedy a známými a popovídat si v příjemném prostředí, jaké nyní knihovna v Drahotuších nabízí.