Dny evropského dědictví: vystoupí Martin Chodúr

publikováno: 23.08.2021, rubrika: aktuální zprávy
Dny evropského dědictví: vystoupí Martin Chodúr

Tradiční Dny evropského dědictví se v Hranicích konají v sobotu 18. září 2021 od 9:00 do 16:00 hodin. Podrobný program na přiloženém plakátu.

Těšit se můžete na již tradiční veřejnou snídani na Masarykově náměstí nebo výstupy na věž Staré radnice.

Celým dnem se ponese hudba, a to v podání nevidomé kapely Naslepo, veřejného piana u kašny, chybět nebude ani koncert Ženského pěveckého sboru Hranice nebo Sboru Klubu seniorů. Od 16:00 se také můžete těšit na koncert slavného českého zpěváka Martina Chodúra v Synagoze, který vzdá poctu velkým českým umělcům.

Komentované prohlídky jsou pro zájemce připraveny v budově zámku, a to od 10:00, 11:00, 13:00 a 14:00 hodin. S průvodcem si také můžete projít arboretum Střední lesnické školy nebo areál Staré střelnice.

V 15:00 hodin v prostoru zámeckého nádvoří proběhne křest nové knihy historika Jiřího J. K. Nebeského – Hranická vlastivěda.

Navštívit můžete zpřístupněné památky jako Židovský hřbitov, výstavní síň Synagoga, kostel Stětí sv. Jana Křtitele, poutní místo Kostelíček, mázhaus v Radniční ulici, Malé muzeum minerálů ve Stříteži nad Ludinou, tunel bývalé severní dráhy císaře Ferdinanda a Kapli sv. Josefa ve Slavíči.

Zpřístupněné budou výstavy na Staré radnici, v Synagoze i v Muzeu na zámku či Galerii M+M.

Uskutečnění akce bude podmíněno příznivou epidemickou situací a nařízením vlády.