Nenechte si ujít: Čtvrtky na námku

publikováno: 05.06.2021, rubrika: aktuální zprávy
Nenechte si ujít: Čtvrtky na námku

Na hranickém Masarykově náměstí se bude každý čtvrtek od 10. června do konce prázdnin něco zajímavé dít.  Uskuteční se tam série hudebních a divadelních vystoupení pod širým nebem a pod názvem „Čtvrtky na námku“.

Lidé se mohou těšit na dechovku, cimbálovku, country, loutkové divadlo pro děti, vystoupí zpěvačka Petra Zindler, nebude chybět karikaturista Martin Hron a výtvarný ateliér. Program bude začínat vždy v 16 hodin, vstup je zdarma. Každý čtvrtek si také mohou lidé zahrát na náměstí obří šachy nebo si dát skvělou kávu a jiné pochoutky. Každý čtvrtek bude také na náměstí pojízdná kavárna a v červenci proběhne „Hledání hranické kávy“, ve čtvrtek 5. srpna potom ukázky pražení na historickém pražícím stroji.

Každý si tu najde to své.

Sérii hudebních a divadelních vystoupení odstartuje ve čtvrtek 10. června od 16 hodin Holóbkova mozeka.

Uskuteční se také bleší trh, kde budou místní moci nakupovat i prodávat. Ten proběhne ve čtvrtek 5. srpna a zájemci o prodej se mohou registrovat u dramaturgyně Městských kulturních zařízení Hranice na mailu dramaturg@mkz-hranice.cz. „Prodávat lze staré ale čisté oblečení, hračky, doplňky do domu, knihy a jiné drobné věci,“ upřesnila dramaturgyně Mirka Krůpová. Kromě toho návštěvníci uvidí v tento den ukázky pražení kávy na historickém pražícím stoji.

Ve čtvrtek 12. srpna bude patřit náměstí country hudbě. Koncert populární kapely LH Western vypukne v 16 hodin. Přijďte se naladit na tóny country a folku.

Ve čtvrtek 19. srpna od 16 hodin se odehraje divadelní představení Cirkusu Žebřík pod názvem „Loutky, které nikde nechtěli“. Bude o klaunovi bez práce, který putuje světem a potkává kamarády, se kterými založí nový cirkus.

Poslední čtvrtek v srpnu bude patřit karikaturám a výtvarným ateliérům. Ve čtvrtek 26. srpna bude na Masarykově náměstí od 15 do 18 hodin profesionální karikaturista Martin Hron. Zdarma si můžete odnést svůj portrét. Součástí budou i výtvarné ateliéry, ve kterých si budete moci vyzkoušet své umělecké dovednosti.