Vítání jara proběhne u kraslicovníku

publikováno: 22.03.2019, rubrika: aktuální zprávy
Vítání jara proběhne u kraslicovníku

Atmosféru blížících se svátků jara navodil od konce března strom obsypaný kraslicemi. V jeho blízkosti se uskuteční v sobotu 13. dubna od 14 hodin do 17 hodin tradiční akce Vítání jara.

Program na Masarykově náměstí zahájí ve 14 hodin interaktivní program s kouzelnou vílou, který dětem nabídne seznámení s velikonočními tradicemi formou soutěží, her a tanečků. Děti i dospělí se mohou těšit i na různá kouzla, která bude předvádět víla. Od 15 hodin pak na náměstí vystoupí folklórní soubor Rozmarýnek z Hranic a dětský folklórní soubor Maleníček z Lipníka nad Bečvou. V 16 hodin se mohou lidé těšit na koncert cimbálové muziky Cimbal Hell Band, která zahraje lidové písně, ale také filmové a pohádkové melodie.

K vidění budou ukázky zdobení kraslic, ukázky výroby svíček ze včelího vosku a spousta dalšího. Nebudou chybět stánky s občerstvením a atrakce pro děti jako vláček nebo dětský kolotoč, které budou připravené ke svezení od 10 hodin.

Program bude probíhat v blízkosti kraslicovníku. Na jeho tvorbě se tradičně podílejí místní školy, školky, spolky. Pracovnice Městských kulturních zařízení Hranice pak na strom každoročně zavěšují kolem čtyř tisíc kraslic nazdobených nejrůznějšími technikami.

Program Vítání jara 2019 ZDE.