Vánoce v Hranicích přinesou hvězdný program

publikováno: 15.11.2017, rubrika: aktuální zprávy
Vánoce v Hranicích přinesou hvězdný program

Vánoční jarmark v Hranicích opět přinese bohatý program. Uskuteční se od 1. do 16. prosince na Masarykově náměstí v Hranicích.

Rozsvěcení stromu proběhne v pátek 1. prosince v 17 hodin. Na pódiu vystoupí zpěvačka Leona Machálková a zazpívá i s hranickým sborem Cantabile. Vánoční strom letos rozsvítí andělé na chůdách svými lucerničkami a s vánočním programem vystoupí i skupina Neřeš.

Další programové dny budou tradičně v různém duchu. Taneční Vánoce rozezní Olomoucký Dixiealand Jazz Band, taneční skupiny Petra Münstera i stepařské skupiny Sester Hlavinkových.

Do Pohádkových Vánoc nejmenší návštěvníky trhů zavede Jů a Hele v podání pražských herců, či pohádka s obřími loutkami. Chybět nebude atraktivní ohňová show.

Veselé Vánoce navodí koncert houslového virtuosa Jiřího Erlebacha a vystoupení úspěšných hranických mažoretkových skupin ve vánočním duchu Cenami ověnčený projekt Tomáš Kočko & Orchestr vystoupí se svým vánočním koncertem v rámci Lidových Vánoc spolu s folklorním souborem Rozmarýnek a folklorním souborem z drahotušské školy.

Moravské Vánoce zase budou patřit cimbálové muzice Bača, dechové Moravské Veselce a lidovým tancům v podání černotínského souboru.

Mimo hlavní programové dny bude každý den probíhat od 17 hodin Hraní pod stromkem, kde se představí hranické kapely.

Ve stáncích najdou návštěvníci občerstvení, punč, ale také řemeslné a regionální výrobky. Od 6. až do 23. prosince pak bude na náměstí také prodej vánočních stromků.

Další programy budou probíhat například v Galerii Synagoga, kde se v neděli 3. prosince uskuteční Adventní zastavení s literaturou a hudbou, kdy vystoupí herec Josef Somr a cembalista Jaroslav Tůma.