Předpremiéra filmu o Brdečkovi bude v Hranicích

publikováno: 15.11.2017, rubrika: aktuální zprávy
Předpremiéra filmu o Brdečkovi bude v Hranicích

Dokument o slavném hranickém rodákovi Jiřím Brdečkovi, který by letos na Štědrý den oslavil 100. narozeniny, uvidí jako první diváci v Hranicích. Ve městě se totiž uskuteční slavnostní předpremiéra filmu Universum Brdečka, a to v pondělí 11. prosince od 18 hodin na Staré střelnici.

Diváci se budou moci setkat s režisérem filmu a čtyřnásobným držitelem ocenění Český lev Miroslavem Jankem a jeho týmem, ale také s dcerou Jiřího Brdečky, spisovatelkou a novinářkou Terezou Brdečkovou.

Film divákovi nabídne pohled do nitra jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu. Byl natáčený i v Hranicích, rodišti Jiřího Brdečky. Natáčení se účastnila například PhDr. Libuše Hrabová, CSc. nebo Václav Vlasák, které můžete ve snímku vidět. Film vznikl ve společnosti Evolution Films, koproducentem je Česká televize.

Po projekci filmu se uskuteční i malé hudební vystoupení Viktorie Dugranpere a Františka Tomáška, kteří zazpívají některé písně z Limonádového Joe. Vstupné na slavnostní předpremiéru je v předprodeji 80 korun, na místě 150 korun, předprodej bude od pondělí      20. listopadu 2017 v Turistickém informačním centru na zámku.

Předpremiéru pořádají Městská kulturní zařízení Hranice a Divadlo Stará střelnice.

Foto: Karel Ješátko