Radovan Langer – (Re)vize 2017

publikováno: 12.04.2017, rubrika: aktuální zprávy
Radovan Langer – (Re)vize 2017

Výstava představí ve všech sálech Staré radnice dílo hranického malíře, ilustrátora a výtvarného teoretika Radovana Langera (*1957). Výtvarník má za sebou velké množství kolektivních autorských výstav doma i v zahraničí. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Belgii, Itálii, Holandsku, Německu, Ukrajině, Jihoafrické republice a také v České republice. Od roku 1991 je členem Unie výtvarných umělců Olomoucka. Od roku 2000 je čestným občanem holandského města Voorburg.

Výstava představí retrospektivní průřez tvorbou Radovana Langera od roku 1987 po současnost. Návštěvníci budou moci sledovat konfrontaci starších a nových věcí s důrazem na současnou tvorbu – malby (oleje, akryly), kresby, objekty (kov).

Od roku 1983 se bude jednat o autorovu dvanáctou samostatnou výstavu v Hranicích. Kromě toho se v Hranicích účastnil mnoha kolektivních výstav v Galerii severní křídlo zámku, Galerii Synagoga, v muzeu na Staré radnici, Výstavní síni Monika či Galerii Antik.

K výstavě bude vydán reprezentativní katalog v česko-anglické verzi mapující životopis autora, přehled jeho tvorby (zhruba 100 reprodukcí), včetně údajů o samostatných a kolektivních výstavách, publikační a kurátorské činnosti a údajů bibliografických.

Vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 4. května v 17 hodin.

Kurátor a uvádějící výstavy: PhDr. Jiří Hastík, výtvarný historik  a teoretik z Olomouce