Prvorepublikový týden v hranické knihovně

publikováno: 28.09.2018, rubrika: aktuální zprávy
Prvorepublikový týden v hranické knihovně

Městská knihovna v týdnu od 22. října do 26. října nabízí všem zájemcům svůj příspěvek ke vzpomínání stého výročí vzniku Československé republiky. Zveme vás prožít s námi Prvorepublikový týden v knihovně.

Každý den vás přivítají melodie, které navodí atmosféru dvacátých a třicátých let. Jistě vás zaujmou a pobaví moudré citáty osobností politického, uměleckého i literárního života oněch let, které najdete na různých místech v prostorách knihovny. Knihovnice vás upoutají i svým nezvyklým prvorepublikovým prvkem v oblečení.

V úterý 23. října čeká návštěvníky malá knihovnická literární noc, která začne v 18 hodin ve studovně besedováním s nejčtenější regionální spisovatelkou Hranicka Jaroslavou Černou. Mimo jiné uvedeme také do světa čtenářů její novou knihu.

Jako dobří hostitelé vám nabídneme drobné občerstvení, které bude k dispozici po celý večer. Kdo by měl pak zájem si protáhnout tělo, může se s námi vypravit schodištěm do temné radniční věže a prohlédnout si noční Hranice z výšky. Cestou doporučujeme více si všímat obrazů hranického malíře Jana Pinkavy, který maloval Hranice tak, jak vypadaly v jeho době před sto lety, a můžete tak porovnávat minulost a současnost. Nabídneme pak ke zhlédnutí krátký film, který nám opět připomene období první republiky. Kdo ani pak nebude příliš unavený, může si poslechnout krátkou mluvenou bibliografii, která vám představí nejžhavější literární novinky měsíce října, které budou k dispozici v naší knihovně.

Ve čtvrtek 25. října nabízíme všem zájemcům o literaturu přednášku Mgr. Daniela Jakubíčka, Ph.D., neobvyklou svým pojetím, s názvem Boříme, tvoříme a bráníme aneb Čeští spisovatelé ve službě vlasti a národu v první 20. polovině století. Začátek je v 18 hodin ve studovně knihovny.

Vstup na všechny tyto akce je zdarma.