Otevřeno nové infocentrum v Teplicích nad Bečvou

publikováno: 03.06.2018, rubrika: aktuální zprávy
Otevřeno nové infocentrum v Teplicích nad Bečvou

Nové informační centrum na vlakové zastávce v Teplicích nad Bečvou, zaměřené na Hranickou propast, slavnostně otevřelo město Hranice v pátek 1. června 2018 v 15 hodin.

Od půl třetí začala před budovou hrát hudební skupina Hraničáci a po přestřižení pásky si mohli návštěvníci prostory informačního centra prohlédnout. Byly pro ně připraveny drobné dárky.

V prostorách teplického nádraží byly upraveny dvě místnosti, v  první je interaktivní model propasti, pojednaný jako prostorový řez, který zachycuje nejčerstvější poznatky o výzkumu Propasti. V modelu jsou vyznačeny milníky ve výzkumu hloubky Propasti s  popisy jejích jednotlivých částí. Je zde umístěn i informační panel. V místnosti jsou také připraveny brýle pro zobrazení virtuální reality – prohlídky z různých částí Propasti, zejména těch, kam se návštěvníci nemohou dostat. Druhá místnost slouží jako kino, kde běží krátký film o výzkumech v Propasti. Před nádražím budou umístěny pylony s  informacemi a v podchodu pod železnicí deset velkoformátových fotografií Propasti. Pro cyklisty jsou na dvorku budovy připraveny také stojany na kola.

Infocentrum je otevřeno od úterý do pátku od 10 do 16 hodin a o víkendech, tedy v  sobotu a  neděli, od 9 do 12 a odpoledne od 12.30 do 17.30, a to až do konce září.

Za krásné fotografie děkujeme Jiřímu Necidovi.