Koncert špičkového klavírního tria Eben Trio

publikováno: 16.01.2019, rubrika: aktuální zprávy
Koncert špičkového klavírního tria Eben Trio

Koncert Eben Trio se bude konat ve čtvrtek 24. ledna od 18:00 hodin v Koncertním sále v Hranicích. Eben Trio patří mezi nejvýznamnější klavírní tria v České republice i v zahraničí. Soubor nese ve svém názvu jméno významného českého skladatele druhé poloviny 20. století Petra Ebena, jehož díla pravidelně na vystoupení propagují.

Trio koncertuje na nejprestižnějších pódiích, jakými jsou Pařížské Auditorium de Louvre, Mnichovský Gasteig, Hamburská Laeszhalle, Kennedyho Centrum ve Washingtonu, National Hall of Performing Arts v Pekingu, Oriental Arts Center v Šanghai či pražské Rudolfinum. Je také pravidelným hostem mezinárodních hudebních festivalů.

Zároveň je nositelem Ceny Spolku pro komorní hudbu České Filharmonie, držitelem Masefield Prize Hamburg a absolutním vítězem Concours de musique du Lyceum Club International de Suisse Lausanne.

V roce 2013 trio získalo jako první český soubor pozvání k účasti na Verbier Festival Academy a Septembre Musical Vevey ve Švýcarsku. Jejich koncerty se uskutečnily ve většině států Evropy, ale také v USA, Číně a Koreji.

Koncert se uskuteční v rámci Kruhu přátel hudby.

Vstupné 250 Kč mimo předplatitele KPH.