Jazzové dny v Hranicích nabízí hudební špičky

publikováno: 26.04.2018, rubrika: aktuální zprávy
Jazzové dny v Hranicích nabízí hudební špičky

Již šestnáctý ročník Jazzových dnů bude probíhat od 10. května do 6. června. Pro milovníky jazzu jsou připraveny celkem čtyři koncerty významných jazzových umělců světové úrovně i místních vystupujících. Dále je pro návštěvníky Jazzových dnů připravena speciální kinokavárna o jazzové legendě a nebude chybět ani tradiční výstava v rámci tohoto festivalu.

Nekonečno Karla Konečného
Vernisáž výstavy Nekonečno Karla Konečného se uskuteční ve středu 9. května v 17 hodin. Prodejní výstava olejomaleb výtvarníka a hudebníka Karla Konečného in memoriam se bude konat od 9. května do 1. června v galerii Severní křídlo zámku.

„Zvukové iluzionistky“ Yellow Sisters
Yellow Sisters je nejoriginálnější českou a cappellou, jejich tvorba je ryze autorská. Tato ženská vokální skupina Vás provede s lehkostí napříč žánry soulu, funku, r’n’b, world music, jazzu i reggae ve čtvrtek 10. května od 19 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné je 200 Kč v předprodeji a 250 Kč na místě.

Legendární Jazz Q s Martinem Kratochvílem
Jazz Q si za těch více než padesát let hraní získali mimořádné postavení na poli českého jazzu a rocku. Nenechte si proto ujít jedinečný koncert Martina Kratochvíla se skupinou Jazz Q ve čtvrtek 17. května od 19 hodin v Zámeckém klubu. Martin Kratochvíl jako výhradní autor repertoáru se nesnaží jít za každou cenu dobou. A tak duch většiny jeho kompozic spadá do 70. a první poloviny 80. let, kdy byli Jazz Q v jazzrockovém ranku naší kapelou číslo 1. Vstupné je 150 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě.

Rozjímání u šansonu a jazzu
Nechte se unést těmi nejznámějšími hity z repertoáru šansoniérky Hany Hegerové a jejích dvorních autorů, ale i skladbami ze světa jazzu v podání Daši Čočkové a Tria Vladimíra Jakuba Knápka z Olomouce. Na večer ve znamení šansonu, jazzu a dobrého vína se můžete těšit v sobotu 19. května od 20 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné je 100 Kč v předprodeji a 130 Kč na místě.

Kinokavárna za přítomnosti režiséra: Miroslav Vitouš – jazzová legenda
Promítání dokumentárního celovečerního filmu o jedné z největších osobností nejen českého, ale i světového jazzu Miroslavu Vitoušovi se uskuteční ve středu 23. května v 19 hodin v Zámeckém klubu. Dokument odvysílala poprvé v prosinci 2017 Česká televize, v Zámeckém klubu v Hranicích však bude k vidění delší režisérská verze. Po projekci bude následovat beseda s režisérem Petrem Kaňkou. Vstupné je 50 Kč v předprodeji a 80 Kč na místě.

Hudební špička Dan Bárta a Robert Balzar Trio
Na nezaměnitelný hudební zážitek plný hlasových improvizací, rytmických pasáží a srdce podmaňujících melodií se můžete těšit na koncertě jedné z nejrespektovanější formací na české jazzové scéně Robert Balzar Trio a multižánrového populárního zpěváka a autora Dana Bárty. Koncert se uskuteční ve středu 6. června v 19:00 hodin v divadle Staré Střelnice. Vstupné je 430 Kč v předprodeji, 500 Kč na místě.

Předprodej na všechny akce Jazzových dnů v Hranicích probíhá v Turistickém informačním centru, ve dvoraně zámku.

Více o festivalu: http://kultura-hranice.cz/festivaly/evropske-jazzove-dny/