Den mobility 2018 proběhl v Zámeckém klubu

publikováno: 01.12.2018, rubrika: aktuální zprávy
Den mobility 2018 proběhl v Zámeckém klubu

Na základě projektu „Den mobility“ MEIS při TIC Hranice zorganizovalo pro studenty hranických středních škol blok informačních, poradenských a vzdělávacích přednášek.

Akce byla uskutečněna v úterý 27. listopadu 2018 v Zámeckém klubu Městských kulturních zařízení Hranice od 9:00 hodin do 13:00 hodin a zúčastnilo se jí 70 studentů s pedagogickým doprovodem ze dvou hranických středních škol (gymnázium a střední soukromá odborná škola obor cestovní ruch).

Součástí akce byl také vědomostní kvíz zaměřený na znalosti států a měst Evropské unie. Akci jsme v Hranicích uspořádali již po čtvrté (naposled v roce 2015).

Na programu bylo připraveno:

  • Program Erasmus+

lektor Miroslav Krša z Eurocentra Olomouc

  • Evropská dobrovolná služba

lektorka Zuzana Vrbenská ze Střediska Europe Direct Olomouc

  • Přestávka s občerstvením a čas pro soutěž
  • Práce v zahraničí

lektoři Tomáš Kráčmar a Dagmar Nosálová z Eures

  • Prostor pro dotazy a vyhlášení soutěže

V čase přestávky s malým občerstvením měli studenti možnost otestovat si své znalosti o EU v kvízových otázkách.  Studentům byly rozdány písemné soutěžní kvízy vztahující se k reáliím Evropské unie, které mohli během přestávky vyplnit a vstoupit tak do soutěže o tři společenské hry. Během celého dopoledne panovala mezi studenty i lektory dobrá nálada. Na závěr byla vyhodnocena soutěž a tři nejúspěšnější studenti byli odměněni společenskou hrou „Evropa – otázky a odpovědi“.

Vzhledem k termínu uzávěrky prosincového Hranického zpravodaje, která byla 2,5 týdne před konáním akce, bude výstup ze Dne mobility zveřejněn v lednovém Hranickém zpravodaji a na webu v aktualitách Městských kulturních zařízení.

Akce byla uspořádána za finanční podpory Olomouckého kraje, Statutárního města Olomouc a střediska Europe Direct Olomouc.