Hranice pokřtí nové elektrobusy

publikováno: 11.10.2017, rubrika: aktuální zprávy
Hranice pokřtí nové elektrobusy

Slavnostní křest šesti nových elektrobusů, které budou zapojeny do městské hromadné dopravy v Hranicích, proběhne ve čtvrtek 19. října od 14 hodin na Masarykově náměstí.

Akce, která se jmenuje Den elektromobility, představí nové autobusy, k vidění budou také dva historické vozy z  minulého století, a to Tatra ze 30. let a Karosa z 80. let. Na náměstí se rovněž objeví ukázkové elektromobily. Na pódiu vystoupí dechová kapela Hraničáci a komorní a  capella soubor Vokalamita.

Jeden z  nových elektrobusů bude sloužit jako výstavní místo pro výstavu prací žáků a  studentů na téma „Doprava v  roce 2050“. Nejlepší práce získají hodnotné ceny jako tablety, dárkové balíčky výtvarných potřeb a  podobně. Seznam cen včetně bližších informací o soutěži najdete v sekci Aktuality na tomto webu. Soutěže se mohou zúčastnit zájemci od 7 do 18 let. Své práce ve formátu A3 na téma jak bude vypadat doprava v Hranicích v roce 2050, mohou zájemci nosit do 10. října do Turistického informačního centra na zámku. Na zadní straně je nutné uvést jméno a příjmení, věk, telefonický kontakt a adresu.

Pro zajímavost uvádíme, že začátky pravidelné městské hromadné dopravy v  Hranicích sahají do období před 2. světovou válku, kdy provoz hromadné dopravy zajišťovalo několik soukromých dopravců autobusy značek Praga, Škoda, Ford a Graf & Stift.